...  > Prekių ženklai >

ĮSPĖJIMAS: apgaulingi prašymai sumokėti mokesčius

 

ĮSPĖJIMAS: apgaulingi prašymai sumokėti mokesčius

Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija (PINO), Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT) ir Valstybinis patentų biuras (VPB) įspėja apie nesąžiningų įmonių ir asmenų mėginimus suklaidinti pareiškėjus pateikiant nepagrįstus prašymus sumokėti mokesčius už neva PINO, ESINT ar nacionalinės patentų tarnybos atliekamas procedūras, susijusias su prekių ženklo įrašymu į registrą.

PINO duomenimis, dažniausiai tokius nepagrįstus prašymus sumokėti mokesčius gauna tarptautinės Madrido sistemos prekių ženklams registruoti naudotojai. Prašymuose paprastai pateikiama tiksli informacija, kuri yra viešai prieinama tarptautinėse ar nacionalinėse prekių ženklų duomenų bazėse.

Siekiant išvengti apgaulės mokant su tarptautinėmis paraiškomis ir registracijomis susijusius mokesčius, prašome susipažinti su PINO interneto svetainėje pateiktu pranešimu.

ESINT atkreipia dėmesį į galimus apgaulingų prašymų sumokėti mokesčius atvejus ir primena, kad ESINT niekada tiesiogiai nesiunčia sąskaitų dėl Bendrijos prekių ženklo registravimo procedūrų. Daugiau informacijos – ESINT interneto svetainėje.

Lietuvoje taip pat fiksuota atvejų, kai pareiškėjai gavo trečiųjų asmenų (privačių įmonių) raštus su prašymais sumokėti mokesčius už pramoninės nuosavybės objekto registravimą.

Primename, kad VPB nacionalinių prekių ženklų pareiškėjai apie ženklo įregistravimą, paskelbimą ir registracijos liudijimo išdavimą informuojami siunčiant VPB Prekių ženklų ir dizaino skyriaus parengtą nustatytos formos sprendimą dėl paraiškos, o banko sąskaitos, į kurią turi būti sumokėtas mokestis, duomenis galima pasitikrinti VPB interneto svetainėje. Bet kokie kiti trečiųjų asmenų, neturinčių įgaliojimo jus atstovauti, pateikti pranešimai, sąskaitos ar kiti dokumentai, kuriais prašoma sumokėti kokius nors mokesčius už VPB atliekamus veiksmus, yra nepagrįsti ir mokėjimai pagal juos neturėtų būti atliekami. 

 

Valstybinis patentų biuras, 2016-06-21        

 

 Turite klausimų? Skambinkite (8 5) 278 0290, rašykite info@vpb.gov.lt arba skaitykite „Klausimai (DUK)“.

Biudžetinė įstaiga, Kalvarijų g. 3, LT-09310 Vilnius, Lietuva (žemėlapis), tel. (8 5) 2780250, faks. (8 5) 2750723, el. paštas info@vpb.gov.lt

Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas: 188708943