Logo
LT | EN
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Counter
Iš viso apsilankė : 13533319
Šiandien apsilankė : 1076
Dabar naršo : 21
 ...  > Išradimai > ĮSPĖJIMAS: apgaulingi prašymai sumokėti mokesčius

 

ĮSPĖJIMAS: apgaulingi prašymai sumokėti mokesčius

Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija (PINO), Europos patentų tarnyba (EPT) ir Valstybinis patentų biuras (VPB) įspėja apie nesąžiningų įmonių ir asmenų mėginimus suklaidinti pareiškėjus, pateikiant nepagrįstus prašymus sumokėti mokesčius už neva PINO, EPT ar nacionalinės patentų tarnybos atliekamas procedūras, susijusias su patento išdavimu.

 PINO duomenimis, dažniausiai tokius nepagrįstus prašymus sumokėti mokesčius gauna tarptautinių patentų paraiškų, pateiktų pagal Patentinės kooperacijos sutarties (PCT) sistemą, pareiškėjai. Prašymuose paprastai pateikiama tiksli informacija apie konkrečią PCT paraišką (tarptautinio paskelbimo numeris, paskelbimo data, išradimo pavadinimas, tarptautinės paraiškos numeris, informacija apie prioritetą ir tarptautinės patentų klasifikacijos indeksai), kuri yra viešai prieinama tarptautinėse ar nacionalinėse patentų duomenų bazėse.

 Siekiant išvengti apgaulių, mokant su tarptautinėmis paraiškomis ir registracijomis susijusius mokesčius, prašome susipažinti su PINO interneto svetainėje pateiktu pranešimu. 

 EPT atkreipia dėmesį į galimus apgaulingų prašymų sumokėti mokesčius atvejus ir rekomenduoja gautose sąskaitose pateikiamą informaciją patikrinti EPT interneto svetainėje.

 Lietuvoje taip pat fiksuota atvejų, kai pareiškėjai gavo trečiųjų asmenų (privačių įmonių) raštus su prašymais sumokėti mokesčius už pramoninės nuosavybės objekto registravimą.

 Primename, kad nacionalinių patentų paraiškų pareiškėjai ar jų atstovai apie mokesčio mokėjimą informuojami pranešimu, atspausdintu VPB Išradimų skyriaus blanke su Lietuvos Respublikos herbu, pasirašytu VPB Išradimų skyriaus darbuotojo, kuriame pateikiama informacija apie banko sąskaitos duomenis (juos galima pasitikrinti VPB interneto svetainėje). Bet kokie kiti trečiųjų asmenų, neturinčių įgaliojimo jus atstovauti, pateikti pranešimai, sąskaitos ar kiti dokumentai, kuriais prašoma sumokėti kokius nors mokesčius už VPB atliekamus veiksmus, yra nepagrįsti ir mokėjimai pagal juos neturėtų būti atliekami. 

 

Valstybinis patentų biuras, 2015-08-03