LT | EN
 Logo   VPB
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Į pradžią Į pradžią    Veikla Veikla    Tinklapio struktūra Tinklapio struktūra    Struktūra ir kontaktai Struktūra ir kontaktai    Klausimai Klausimai    PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS    
   Spausdinti
           
Counter
Iš viso apsilankė : 9204656
Šiandien apsilankė : 1228
Dabar naršo : 30
 ...  > Naujienos
2015-07-27
Buvusiosios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos (FYROM) (toliau – Makedonijos Respublika) pramoninės nuosavybės tarnyba (SOIP) liepos 27 d. šalies prekių ženklus įkėlė į paieškos įrankį „TMview“, taip užtikrindama galimybę nemokamai atliekant pateiktų prekių ženklų paraiškų ir registracijų paiešką pasiekti ir šios šalies duomenis.
 
2015-07-27
Pradėjo veikti pirmoji Europos Sąjungos (ES) jaunimui skirta interaktyvi interneto svetainė intelektinės nuosavybės tematika „Ideas Powered“ (liet. „Idėjų galia“). Jauni dizaineriai, autoriai, verslininkai ir kūrėjai iš visos ES raginami svetainėje išsakyti mintis apie tai, kaip intelektinė nuosavybė stiprina ir skatina inovacijas bei kūrybiškumą. Taip pat jaunimas kviečiamas dalyvauti vaizdo įrašų konkurse ir dalintis patirtimi.
 
2015-07-27
2015 m. liepos 27 d. išleistas VPB oficialus liepos mėnesio biuletenis.
 
2015-07-22
Naujas Europos Sąjungos agentūros Vidaus rinkos derinimo tarnybos (VRDT) atliktas tyrimas rodo, kad dėl padirbtų drabužių, avalynės ir aksesuarų (kaklaraiščiai, diržai, pirštinės) gamybos bei platinimo legalus verslas Europos Sąjungoje (ES) kasmet netenka 26 mlrd. eurų, o šių klastočių pardavimai ES siekia beveik 10 proc. visų pardavimų sektoriuje. Tai reiškia 363 tūkst. prarandamų darbo vietų.
 
2015-07-16
Šią savaitę Valstybiniame patentų biure (VPB) lankėsi Socialinių mokslų kolegijos organizuojamos vasaros mokyklos studentai. Tarptautinė grupė, kurią sudaro teisės, programavimo bei technologijų ir inovacijų valdymo studijas pasirinkę jaunuoliai, Lietuvoje siekia įgyti žinių intelektinės nuosavybės ir jos apsaugos klausimais.
 
2015-07-09
2015 m. liepos 7-8 d. Vilniuje surengtas regioninis Europos patentų akademijos seminaras „Espacenet New“. Jame aptartos internetinės patentų prieigos „Espacenet“ tobulinimo kryptys. Pranešimus skaitė Europos patentų tarnybos atstovai, buvo pateikta nacionalinių patentų tarnybų praktikos patentinės informacijos sklaidos „Espacenet“ duomenų bazėje pavyzdžių. Seminare dalyvavo daugiau nei 50 ekspertų iš Europos nacionalinių tarnybų, Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro, Lietuvos Technikos bibliotekos atstovai.
 
2015-07-07
Serbijos Intelektinės nuosavybės tarnyba (IPORS) liepos 6 d. šalies prekių ženklus įkėlė į paieškos įrankį „TMview“, taip užtikrindama galimybę nemokamai atliekant pateiktų prekių ženklų paraiškų ir registracijų paiešką pasiekti ir šios šalies duomenis.
 
2015-07-02
Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (toliau – Teisingumo Teismas) birželio 25 d. priėmė sprendimą byloje C-147/14, Loutfi Management Propriété intellectuelle. Prašymas priimti prejudicinį sprendimą buvo pateiktas dėl 2009 m. vasario 26 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 207/2009 dėl Bendrijos prekių ženklo 9 straipsnio 1 dalies b punkto išaiškinimo. Prašymas pateiktas nagrinėjant Loutfi Management Propriété intellectuelle SARL ginčą su AMJ Meatproducts ir Halalsupply NV dėl tariamo Loutfi įregistruotų dviejų Bendrijos prekių ženklų pažeidimo.
 
2015-06-29
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia įmones ir mokslo institucijas teikti paraiškas gauti paramą intelektinės nuosavybės teisių apsaugos projektams vykdyti. Liepos 3 d., penktadienį, MITA salėje (A. Goštauto g. 12 – 219, Vilnius) įvyks informacinis seminaras, kuriame bus pristatyta intelektinės nuosavybės apsaugos priemonė. Pranešimus skaitys MITA, Valstybinio patento biuro bei advokatės R. Žabolienės kontoros METIDA specialistai.
 
2015-06-29
Europos patentų organizacijos Administracinės tarybos Atrankos komitetas birželio 24 dieną preliminariai patvirtino vadinamąjį „true Top 4“ pasiūlymą dėl bendro galiojimo Europos patento metinių mokesčių dydžių.
 
     Archyvas