LT | EN
 Logo   VPB
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
 Į pradžią  | Veiklos sritys | Administracinė informacija | Struktūra ir kontaktai | Klausimai (DUK) | PRITAIKYTA NEĮGALIESIEMS
   Spausdinti
 
   
Counter
Iš viso apsilankė : 11488643
Šiandien apsilankė : 1212
Dabar naršo : 31
 ...  > Naujienos
2017-04-12
Valstybinis patentų biuras (VPB) kartu su Europos patentų tarnyba (EPT) kviečia dalyvauti seminare apie paieškos ataskaitų ir rašytinių nuomonių rengimą bei aiškinimą, kuris vyks gegužės 16 d. Vilniuje, viešbutyje „Artis Centrum“ (Totorių g. 23). Registracija el. p. registracija@vpb.gov.lt vykdoma iki 2017 m. balandžio 28 d. Preliminari renginio programa anglų kalba (bus tikslinama).
 
2017-04-25
Išleistas VPB oficialus biuletenis
2017 m. balandžio 25 d. išleistas VPB oficialus biuletenis Nr. 8. VPB oficialių biuletenių sąrašą galite rasti čia.
 
2017-04-24
Makso Planko institutas inovacijoms ir konkurencijai (Max Planck institute) Europos Sąjungos Komisijos užsakymu šiuo metu atlieka tyrimą apie papildomos apsaugos liudijimų (PAL) sistemą Europos Sąjungoje ir kviečia aktyviai teikti patirtis naudojantis su šia sistema, nuomones apie bendrąją jos politiką bei teisės normų vertinimą. Taip pat prašoma pateikti pasiūlymų dėl galimų dabartinių PAL reguliuojančių teisės aktų nuostatų tobulinimo.
 
2017-04-21
Artėjant balandžio 26-ąją minimai Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienai, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) šia proga organizuoja seminarą „Intelektinės nuosavybės svarba verslui“. Pasaulinės intelektinės nuosavybės dieną vyksiančio seminaro metu bus pristatytos galimybės verslui ir mokslui apsaugoti savo išradimus bei registruoti dizainą.
 
2017-04-18
Praėjusią savaitę vykusiuose 2017 m. Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo apdovanojimuose Valstybinis patentų biuras (VPB) specialiuoju Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) prizu apdovanojo LSMU gimnazijos mokines Gabiją Imbrasaitę ir Aleksandrą Kriukelytę. Jų darbas „Bioplastiko su mėlynuoju pelėsiniu grybu Penicillium roqueforti poveikis kriaušių nokimui ir išsaugojimui“ VPB vertinimo komisijos buvo pripažintas geriausiu atsižvelgiant į pasiūlyto techninio sprendimo, jo inovatyvumo, kūrybiškumo, praktinio pritaikomumo bei darbo išbaigtumo ir sprendimo nuoseklumo kriterijus.
 
2017-04-10
Išleistas VPB oficialus biuletenis
2017 m. balandžio 10 d. išleistas VPB oficialus biuletenis Nr. 7. VPB oficialių biuletenių sąrašą galite rasti čia.
 
2017-04-07
Valstybiniame patentų biure (VPB) šią savaitę lankėsi Kinijos Liaudies Respublikos intelektinės nuosavybės tarnybos (SIPO) delegacija. Vizito metu aptartos šalių pramoninės nuosavybės apsaugos tendencijos, pristatytos tarnybų aktualijos, bendradarbiavimo galimybės bei pasirašytas susitarimo memorandumas. Šiuo memorandumu bus siekiama keistis nuomonėmis, patirtimi ir žiniomis įvairiais intelektinės nuosavybės apsaugos klausimais.
 
2017-04-03
Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras (VPB) kartu su Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT), įgyvendindami dvišalio bendradarbiavimo susitarimą, rengia konferenciją „Intelektinė nuosavybė ir švietimas“. Pirmą kartą Lietuvoje organizuojama tokios tematikos konferencija vyks balandžio 11–12 d. konferencijų centre „Pirklių klubas“ (Gedimino pr. 35, Vilnius).
 
2017-03-27
Net 97 proc. europiečių mano, jog svarbu, kad išradėjai, kūrėjai ir menininkai galėtų apsaugoti savo teises ir gauti atlyginimą už savo darbą. Šį intelektinės nuosavybės teisių apsaugos naudos pripažinimą bei palaikymą atskleidė Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT) atlikta apklausa „Europos piliečiai ir intelektinė nuosavybė: suvokimas, informuotumas ir elgesys“.
 
2017-03-27
Išleistas VPB oficialus biuletenis
2017 m. kovo 27 d. išleistas VPB oficialus biuletenis Nr. 6. VPB oficialių biuletenių sąrašą galite rasti čia.
 
     Archyvas