Logo
LT | EN
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Counter
Iš viso apsilankė : 13535528
Šiandien apsilankė : 3285
Dabar naršo : 22
 ...  > Naujienos

Valstybinis patentų biuras turi naują ženklą

Valstybinis patentų biuras (VPB) 2018 metus pasitiks turėdamas naują ženklą.

 

VPB direktorius A. Želvys sako, kad poreikis atnaujinti biuro ženklą buvo aktualus jau kurį laiką. „Dabartinis VPB ženklas buvo sukurtas 1992 m. Praėjus tiek laiko ir pasikeitus VPB veiklos iššūkiams, atsirado poreikis iš esmės atnaujinti VPB vizualinį identitetą. Biuras save identifikuoja kaip modernią, pažangią ir draugišką vartotojui instituciją, todėl siekis turėti būtent tokią žinutę komunikuojantį ženklą atsirado natūraliai.“ – teigia A. Želvys.

 

Naujo VPB ženklo kūrimas buvo patikėtas Vilniaus dailės akademijai (VDA). Ženklo konkursui buvo pateikta 18 Vilniaus dailės akademijos (VDA) Grafinio dizaino katedros studentų darbų. Ženklas buvo vertinamas pagal tokius kriterijus kaip VPB teikiamų paslaugų ir institucijos pozicionavimas, tikslinei auditorijai komunikuojama žinutė, emocinis tonas. Įvertinus visus pateiktus darbus, paaiškėjo, kad labiausiai iškeltus kriterijus atitiko studentės Beatos Taputytės sukurtas ženklas.

 

B. Taputytei vadovavo grafikos dizaineris, ženklodaros ekspertas, sukaupęs 20 metų profesinio ir 10 metų pedagoginio darbo patirtį, doc. Robertas Jucaitis. „Kurdami Valstybinio patentų biuro ženklą siekėme, kad būtų paneigtas neigiamas visuomenės požiūris į standartinę valstybinę įstaigą. Laikėmės požiūrio, kad XXI a. valstybinė įstaiga – tai tarnaujanti visuomenei, šilta, suprantanti klientą, atliekanti ne tik pasyvios paslaugų tiekėjos funkciją, bet proaktyvi – klientą šviečianti, turinti aktyvią socialinę komunikaciją ir aiškią poziciją.“ – kūrybinį kontekstą atskleidė doc. R. Jucaitis.

 

Naujojo ženklo koncepcija sukurta remiantis keliais raktiniais žodžiais, pačia plačiausia prasme apibūdinančiais VPB veiklos lauką: apsauga, unikalumas, vientisumas, kūryba. Naujajame ženkle persidengiančios taškelių plokštumos, kuomet sukuriamas centre besispiečiančių, o kraštuose laisvų taškų derinys, išreiškia dvi svarbiausias VPB ypatybes – atvira institucija, kuri suteikia apsaugą. Naujojo ženklo mėlyna spalva jau kurį laiką aktyviau naudota biuro identitetui išreikšti: solidumas, patikimumas, užtikrintumas. Ženkle įkomponuotos stilizuotų raidžių „p“ ir „b“ kojelės, kuriant aliuziją į akronimą „pb“ („patentų biuras“, angl. „Patent Bureau“).

 

 

 

Naujasis VPB ženklas keičia senąjį nuo sausio 1 dienos.

 2017-12-20Jūsų elektroninio pašto adresas:
Pasirinkite temą:
     Data: 2018-07-22, 15:33:34