Logo
LT | EN
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Counter
Iš viso apsilankė : 13540404
Šiandien apsilankė : 2867
Dabar naršo : 42
 ...  > Naujienos

Pelno mokesčio lengvata – į mokslinius tyrimus investuojančiam verslui

Praeitą savaitę Seimas pritarė lengvatiniam 5 proc. pelno mokesčio tarifui įmonėms, investuojančioms į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP). Lengvatinis pelno mokesčio tarifas įsigalios nuo ateinančių metų pradžios ir bus taikomas tai įmonių pelno daliai, kuri gauta iš patentuotų išradimų komercializavimo. Iki šiol tokioms įmonėms taikytas standartinis 15 proc. pelno mokesčio tarifas.

 

Priimtame įstatyme numatoma, kad lengvatinis 5 proc. pelno mokesčio tarifas bus taikomas įmonėms, atitinkančioms šiuos reikalavimus:

1. Įmonių turtas yra pagal autorių teises saugoma kompiuterio programa arba patentabilumo kriterijus atitinkantis išradimas, apsaugotas Europos patentų tarnybos, Europos ekonominės erdvės valstybėje arba valstybėje, su kuria sudaryta ir taikoma dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis, išduotais patentais ar papildomos apsaugos liudijimais.

2. Pajamas iš turto naudojimo, pardavimo ar perleidimo gauna tik jį sukūrusi Lietuvos įmonė ir tik ji uždirbdama pajamas iš to turto patiria visas išlaidas.

 

Lengvata būtų pradedama taikyti turint patentą arba padavus patentą paraišką, įsigaliojus papildomos apsaugos liudijimui, autorių teisėms arba gavus išimtinę licenciją.

 

Be to, siekiant didinti produktyvumą, įmonėms, vykdančioms investicinius projektus ir investuojančioms į technologinį atsinaujinimą, bus leidžiama apmokestinamąjį pelną patirtomis išlaidomis susimažinti iki 100 procentų. Šiuo metu tokios įmonės apmokestinamąjį pelną patirtomis išlaidomis gali susimažinti perpus mažiau – iki 50 procentų.2017-12-12Jūsų elektroninio pašto adresas:
Pasirinkite temą:
     Data: 2018-07-23, 14:32:38