Logo
LT | EN
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Counter
Iš viso apsilankė : 13197226
Šiandien apsilankė : 2440
Dabar naršo : 49
 ...  Naujienos

Lietuva pasirašė ES valstybių narių Susitarimą dėl Bendro patentų teismo

2013 m. vasario 19 d., Lietuvos Respublikos ūkio ministrė Birutė Vėsaitė bei dar 23 ES valstybių narių atstovai  Europos Sąjungos konkurencingumo tarybos posėdžio metu Briuselyje pasirašė Susitarimą dėl Bendro patentų teismo. Tai yra istorinis įvykis, pažymintis jau daugiau nei 40 metų dedamas bendras pastangas sukurti vieningą Europos patentų sistemą.

 

Bendras patentų teismas yra naujos bendro galiojimo Europos patentų  sistemos dalis ir jo įsteigimas turėtų sumažinti patentų ginčų bylinėjimosi išlaidas. Susitarimas dėl Bendro patentų teismo bus taikomas sprendžiant ginčus, kylančius dėl Europos patentų ir bendro galiojimo Europos patentų. Ginčai dėl Valstybinio patentų biuro išduotų Lietuvos patentų ir toliau bus nagrinėjami Lietuvos teismuose.

 

 

Bendro patentų teismo centrinio skyriaus pagrindinė buveinė bus Paryžiuje (Prancūzija), taip pat atskiri teismo centrinio skyriaus padaliniai veiks Miunchene (Vokietija) ir Londone (Jungtinė Karalystė), kuriuose bus nagrinėjamos kai kurios bylos, priklausomai nuo patentuojamo išradimo ar technologijos pobūdžio. Be to, Bendro patentų teismo susitarimo valstybės narės galės steigti teismo regioninius ir vietinius skyrius. Lietuva galės pasirinkti, ar steigti teismo vietinį skyrių Lietuvoje, ar steigti regioninį skyrių kartu su kitomis valstybėmis, ar bylas perduoti nagrinėti centriniam skyriui.

 

Europos Komisijos pateiktais duomenimis naujoji bendro galiojimo Europos patentų sistema turėtų keliolika kartų atpiginti patentavimo procesus Europoje, įnešti daugiau teisinio aiškumo patentų pareiškėjams ir savininkams bei sustiprinti ES konkurencingumą pasauliniu lygiu. Tai yra svarbu, Lietuvos mokslui ir verslui, kurie vis dar mažai patentuoja, siekdami apginti savo išradimus.

 

Po pasirašymo turėtų prasidėti parengiamieji darbai, susiję su Teismo Procedūros reglamento rengimu, sprendimais dėl teismo finansavimo, infrastruktūros ir žmogiškųjų išteklių, taip pat svarstomi kiti įgyvendinamųjų teisės aktų ir priemonių priėmimo klausimai.

 

 

Tam, kad įsigaliojus Susitarimui Bendro patentų teismo išimtinė jurisdikcija galiotų Lietuvoje, Susitarimas turės būti ratifikuojamas Lietuvos Respublikos Seime.

 

Lietuva yra Europos patentų konvencija sukurtos Europos patentų sistemos narė nuo 1994 metų, kuomet buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Europos patentų organizacijos susitarimas dėl bendradarbiavimo patentų srityje ir taip vadinamas Europos patentų išplėtimo Lietuvoje susitarimas. 2004 m. Lietuva pasirašė Europos patentų konvenciją ir tapo trisdešimtąja Europos patentų organizacijos nare. Dabar Lietuvoje kasmet įsigalioja apie 1 tūkst. Europos patentų, išduotų Europos patentų tarnybos, ir apie vieną šimtą nacionalinių patentų, išduodamų Valstybinio patentų biuro (VPB).

 

Tikimasi, kad pirmieji bendro galiojimo Europos patentai bus pradėti išduoti 2014 metais.2013-02-19Jūsų elektroninio pašto adresas:
Pasirinkite temą:
     Data: 2018-05-22, 11:02:16