Logo
LT | EN
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Counter
Iš viso apsilankė : 13666815
Šiandien apsilankė : 4387
Dabar naršo : 47
 ...  Naujienos

Prieš 90 metų paskelbtas Lietuvos patentų įstatymas

Prieš devyniasdešimt metų, 1928 m., šią dieną buvo paskelbtas Išradimų ir patobulinimų apsaugojimo įstatymas. Šis įstatymas nustatė išradimų patentinę apsaugą, nepatentuojamus objektus ir patentų išdavimo tvarką.

Lietuvai paskelbus apie nepriklausomybę 1918 m., išradimų apsaugos teisinę sistemą reikėjo kurti iš pagrindų. Kol neturėta įstatymo, suteikiančio teisinę apsaugą išradimams, išradėjams buvo išduodami laikinos apsaugos liudijimai.

 

Pirmuosius tokius liudijimus 1923 m. Finansų ministerijos Pramonės ir prekybos departamentas išdavė inžinieriui-technologui J. Kopelovičiui-Jozefenui iš Kauno už išradimą „Plytų sujungimo lietuviškoji sistema“, Baliui Vaicichauskui iš Kelmės už išradimą „Įrengimas kaip išgelbėti nuo vandens žmones ir daiktus (hidrosfera)“, vėliau išradimų apsaugos liudijimai buvo išduoti Vokietijos, Latvijos ir kitų šalių pareiškėjams.

 

1928 m. buvo išduoti pirmieji penki nacionaliniai patentai kompanijoms iš Anglijos, Danijos ir Vokietijos. Pirmasis Lietuvos patentas išduotas Anglijos įmonei „Photomaton Parent Corporation Ltd.“ už išradimą „Patobulinimas fotografijos aparatuose“.

 

Su 1928 m. Išradimų ir patobulinimų įstatymu galima susipažinti Virtualioje elektroninio paveldo sistemoje (1928 m. Vyriausybės žinių Nr. 273).

 

 

 2018-05-14Jūsų elektroninio pašto adresas:
Pasirinkite temą:
     Data: 2018-08-15, 19:28:54