Logo
LT | EN
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Counter
Iš viso apsilankė : 13356516
Šiandien apsilankė : 4356
Dabar naršo : 35
 ...  Naujienos

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas pasisakė dėl techninės funkcijos sąlygojamo dizaino

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (toliau – Teisingumo Teismas) 2018 m. kovo 8 d. priėmė sprendimą byloje C-395/16 dėl Reglamento dėl Bendrijos dizaino 8 straipsnio 1 dalies aiškinimo. Šioje nuostatoje nurodoma, kad Bendrijos dizainas negalioja, jeigu gaminio išvaizdos savybes lemia tik jo techninė funkcija.

 

Teisingumo Teismas išaiškino, kad  2001 m. gruodžio 12 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 6/2002 dėl Bendrijos dizaino 8 straipsnio 1 dalį reikia aiškinti taip, kad siekiant įvertinti, ar gaminio išvaizdos savybes lemia tik jo techninė funkcija, turi būti nustatyta, kad ši funkcija yra vienintelis veiksnys, kuris lemia šias savybes. Pagal šią išvadą alternatyvaus dizaino buvimas neturi lemiamos reikšmės.

 

Reglamento Nr. 6/2002 8 straipsnio 1 dalis aiškintina taip, kad siekdamas nustatyti, ar atitinkamas gaminio išvaizdos savybes lemia tik jo techninė funkcija, kaip tai suprantama pagal šią nuostatą, nacionalinis teismas turi atsižvelgti į visas reikšmingas objektyvias kiekvienos bylos aplinkybes. Šiuo požiūriu nereikia remtis „objektyvaus stebėtojo“ suvokimu.

 

Šį sprendimą galima rasti bei išsamiau susipažinti su argumentais, aiškinant ES teisę, Teisingumo Teismo interneto svetainėje.

 

Teisingumo Teismas yra vienintelė kompetentinga institucija, oficialiai aiškinanti Europos Sąjungos teisę, kurios prejudiciniai sprendimai bei juose įtvirtinti išaiškinimai yra privalomi ne tik teismams, kurie kreipiasi dėl ES teisės aktų išaiškinimo ar galiojimo, bet ir kitų ES valstybių narių teismams bei kitoms institucijoms.

 2018-03-12Jūsų elektroninio pašto adresas:
Pasirinkite temą:
     Data: 2018-06-19, 19:05:01