Logo
LT | EN
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Counter
Iš viso apsilankė : 13692373
Šiandien apsilankė : 1022
Dabar naršo : 28
 ...  > Dizainas > ĮSPĖJIMAS: apgaulingi prašymai sumokėti mokesčius

 

ĮSPĖJIMAS: apgaulingi prašymai sumokėti mokesčius

Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija (PINO), Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT) ir Valstybinis patentų biuras (VPB) įspėja apie nesąžiningų įmonių ir asmenų mėginimus suklaidinti pareiškėjus pateikiant nepagrįstus prašymus sumokėti mokesčius už neva PINO, ESINT  ar nacionalinės patentų tarnybos atliekamas procedūras, susijusias su dizaino registracija.

PINO duomenimis, dažniausiai tokius nepagrįstus prašymus sumokėti mokesčius gauna tarptautinės Hagos sistemos dizainams registruoti naudotojai. Prašymuose paprastai pateikiama tiksli informacija, kuri yra viešai prieinama tarptautinėse ar nacionalinėse dizainų duomenų bazėse.

Siekiant išvengti apgaulės mokant su tarptautinėmis paraiškomis ir registracijomis susijusius mokesčius, prašome susipažinti su PINO interneto svetainėje pateiktu įspėjamuoju pranešimu.

ESINT atkreipia dėmesį į galimus apgaulingų prašymų sumokėti mokesčius atvejus ir primena, kad ESINT niekada tiesiogiai nesiunčia sąskaitų dėl Bendrijos dizaino registravimo procedūrų. Daugiau informacijos – ESINT interneto svetainėje.

Lietuvoje taip pat fiksuota atvejų, kai pareiškėjai gavo trečiųjų asmenų (privačių įmonių) raštus su prašymu sumokėti mokesčius už pramoninės nuosavybės objekto registravimą.

Primename, kad VPB nacionalinių dizainų pareiškėjai apie dizaino įregistravimą, paskelbimą ir registracijos liudijimo išdavimą informuojami siunčiant VPB Prekių ženklų ir dizaino skyriaus parengtą nustatytos formos sprendimą dėl paraiškos, o banko sąskaitos, į kurią turi būti sumokėtas mokestis, duomenis galima pasitikrinti VPB interneto svetainėje. Bet kokie kiti trečiųjų asmenų, neturinčių įgaliojimo jus atstovauti, pateikti pranešimai, sąskaitos ar kiti dokumentai, kuriais prašoma sumokėti kokius nors mokesčius už VPB atliekamus veiksmus, yra nepagrįsti ir mokėjimai pagal juos neturėtų būti atliekami.

Valstybinis patentų biuras, 2016-06-21