Logo
LT | EN
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Counter
Iš viso apsilankė : 13197228
Šiandien apsilankė : 2442
Dabar naršo : 45
 ...  Naujienos

Papuošalų, laikrodžių, rankinių ir lagaminų padirbinėjimas ES verslui kasmet kainuoja 3,5 mlrd. eurų

Naujausi Europos Sąjungos (ES) agentūros Vidaus rinkos derinimo tarnybos (VRDT) atlikti tyrimai rodo, kad 13,5 proc. papuošalų ir laikrodžių pardavimų bei 12,7 proc. rankinių ir lagaminų pardavimų ES prarandama dėl šių prekių padirbinėjimo. Skaičiuojama, kad dėl to nesukuriama 27 000 darbo vietų, o valstybinis sektorius ES kasmet netenka 1,1 mlrd. eurų.

 

„Šiuose verslo sektoriuose daugiausia veikia labai mažos įmonės, kuriose dirba iki dešimties darbuotojų. Vidutiniškai papuošalus ir laikrodžius gaminančiose įmonėse dirba vos trys darbuotojai. Tokios įmonės yra ypatingai pažeidžiamos dėl prekių padirbinėjimo sukeliamo ekonominio poveikio“, - sako VRDT prezidentas Antonio Campinos.

 

Rankinių ir lagaminų gamybos sektorius Italijoje dėl šių prekių padirbinėjimo kasmet netenka 520 mln. eurų, Prancūzijoje – 99 mln. eurų, Vokietijoje – 231 mln. eurų, Didžiojoje Britanijoje – 149 mln. eurų, Ispanijoje – 123 mln. eurų.

 

Dėl papuošalų ir laikrodžių padirbinėjimo šių prekių gamybos sektorius Italijoje kasmet praranda 400 mln. eurų, Prancūzijoje – 336 mln. eurų, Vokietijoje – 247 mln. eurų, Didžiojoje Britanijoje – 138 mln. eurų, Ispanijoje – 204 mln. eurų.

 

Paskelbtos tyrimo ataskaitos (dėl klastočių poveikio ekonomikai papuošalų ir laikrodžių sektoriuje ir dėl klastočių poveikio ekonomikai rankinių ir lagaminų sektoriuje) yra tyrimų ciklo apie klastočių poveikį ES ekonomikai dalis. Artimiausiais mėnesiais planuojama išleisti daugiau šio tyrimo dalių.

 

VRDT yra Europos Sąjungos agentūra, atsakinga už kūrybiškumo ir inovacijų – Bendrijos prekių ženklo ir įregistruoto Bendrijos dizaino – apsaugą.

 

VRDT Observatorijos anksčiau atlikti tyrimai ir parengti leidiniai.

 

Parengta pagal VRDT informaciją2016-02-12Jūsų elektroninio pašto adresas:
Pasirinkite temą:
     Data: 2018-05-22, 11:03:12