Logo
LT | EN
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Counter
Iš viso apsilankė : 13685836
Šiandien apsilankė : 3678
Dabar naršo : 30
 ...  Naujienos

Paryžiuje apdovanoti 2018 m. Europos išradėjai

 

Europos patentų tarnyba įteikė 2018 m. Europos išradėjo apdovanojimus. Apdovanojimai labiausiai pasižymėjusiems išradėjams automobilių technologijų, medžiagų mokslo, vizualizavimo technologijų medicininiais tikslais, medicinos technologijų ir lazerių srityse teikiami kasmet. Organizatoriai pažymi, kad šių metų apdovanojimai yra ypatingi dėl rekordinio moterų prizininkių skaičiaus.

 

Reikšmingiausiais pripažinti ir apdovanojimus 2018 m. pelnę išradimai:

 

  • Pramonės srityje apdovanojimą pelnė prancūzų inžinieriai Agnès Poulbot ir Jacques Barraud, sukūrę automatiškai regeneruojantį padangų protektorių, kuris ne tik padidina padangų ilgaamžiškumą ir našumą, bet ir žymiai sumažina degalų sąnaudas ir anglies dvideginio (CO2) išmetimą.
  • Mokslinių tyrimų srityje apdovanota vokiečių mokslininko Jens Frahm išrasta metodologija, leidžianti pagreitinti magnetinio rezonanso tomografiją ir ją stebėti video formatu.
  • EPT nepriklausančių šalių kategorijoje nugalėjo JAV atstovė, chemijos inžinierė Esther Sans Takeuchi. Ji išrado baterijas, kurios tiekia energiją daugumai širdies defibriliatorių.
  • Smulkaus ir vidutinio verslo kategorijoje buvo apdovanota produktų dizainerė Jane ní Dhulchaointigh ir jos komanda iš Airijos. Ši komanda sukūrė daugiafunkcinius formuojamus klijus.
  • Visuomenės favorito prizas atiteko Olandiją atstovaujantiems sistemų inžinieriui Erik Loopstra ir fizikui Vadim Banine, kurie sukūrė metodologiją, leidžiančią gaminti mažesnes ir galingesnes mikroschemas.
  • “Viso gyvenimo pasiekimo” (angl. “Lifetime achievement”) kategorijoje nugalėtoja buvo pripažinta Šveicarijos fizikė Ursula Keller, sukūrusi metodą, tęstinę lazerių šviesą paverčiantį ypač greitais lazerių pulsais. Šis metodas turi daug pritaikymų tiek pramonėje, tiek medicinoje.

Lietuvos išradėjai taip pat yra buvę pastebėti EPT Europos išradėjo apdovanojimuose. 2016 m. KTU profesorius A. Ragauskas buvo nominuotas ir tapo vienu iš trijų finalistų smulkaus ir vidutinio dydžio verslo kategorijoje už sukurtą neinvazinį galvospūdžio matavimo būdą.2018-06-13Jūsų elektroninio pašto adresas:
Pasirinkite temą:
     Data: 2018-08-19, 18:26:50