Logo
LT | EN
  Išradimai
duomenų bazė >>>
  Topografijos
duomenų bazė >>>
  Dizainas
duomenų bazė >>>
  Prekių ženklai
duomenų bazė >>>
Counter
Iš viso apsilankė : 13685836
Šiandien apsilankė : 3678
Dabar naršo : 30
 ...  > Naujienos

5 priežastys pasinaudoti Europos patentų tarnybos paieškos ataskaita

Norite patentuoti savo išradimą, tačiau nesate tikri, ar Jūsų išradimas yra kokybiškas, atitinka naujumo kriterijų bei bus konkurencingas rinkoje? Patikimas būdas tai sužinoti – pasinaudoti Europos patentų tarnybos (EPT) paieškos ataskaita. Ataskaita susideda iš dviejų dalių: technikos lygio paieškos ataskaitos bei rašytinės EPT nuomonės apie išradimo atitiktį naujumo, išradimo lygio ir pramoninio pritaikomumo reikalavimams.

 

Štai 5 konkrečios priežastys, kodėl verta pasinaudoti EPT paieškos ataskaita:

1.     Galėsite patobulinti savo paraišką atsižvelgdami į paieškos rezultatus.

2.     Lengviau apsispręsite dėl patentavimo užsienyje. Paieškos rezultatai parodys, ar išradimas atitinka jam keliamus reikalavimus, todėl bus lengviau apsispręsti ir dėl patentavimo kitose šalyse.

3.     Pasitikrinsite, ar tikslinga investuoti į išradimą. Netgi jei neplanuojate išradimo patentavimo užsienyje, paieškos atlikimas leis įvertinti tolimesnes investicijas į išradimą.

4.     Turėsite fiksuotą paieškos atlikimo terminą. Pirmą kartą paduotų nacionalinių paraiškų  EPT paieškos trukmė – iki 9 mėnesių nuo paraiškos padavimo datos, todėl per 12 mėnesių prioriteto laikotarpį turėsite galimybę dėl to paties išradimo pateikti, pavyzdžiui, Europos patento arba tarptautinę patento (PCT) paraišką.

5.     Galėsite pasinaudoti nuolaida kitose patentavimo procedūrose. Europos patentų tarnyboje taikomos paieškos mokesčio nuolaidos Europos patento ar PCT paraiškoms, paduotoms nacionalinės paraiškos, kuriai jau buvo atlikta paieška, pagrindu. PCT paieškos mokestis (1875 Eur) tokiu atveju grąžinamas visas, Europos patento paieškos mokesčio (1300 Eur) grąžinama 84 procentai.

 

Mokestis mažės

Šiuo metu norėdami pasinaudoti EPT paieškos ataskaita, mokėsite 2476 eurų mokestį, tačiau nuo 2018 metų planuojama jį mažinti beveik 8 procentais. Taip pat 75 procentų kompensaciją šiam mokesčiui turite teisę gauti, jeigu esate fizinis asmuo, atstovaujate ne pelno siekiančiai organizacijai, mokslo ir studijų institucijai, smulkiai ar vidutinei įmonei. Pasinaudojus šia kompensacija, EPT paieškos ataskaitos kaina – 670 eurai 75 centai. Norėdami pasinaudoti EPT paieškos ataskaita sumokate visą mokestį, o pateikę prašymą dėl kompensacijos ir EPT kompensavus 75 procentus sumos nuo viso mokesčio VPB, VPB Jums arba Jūsų atstovaujamai organizacijai grąžina kompensuotą sumą.

 

Papildoma informacija:

Prašymo dėl EPT paieškos ataskaitos pateikimą reglamentuoja prašymų pateikimo tvarkos aprašas.

Dėl finansinės paramos paieškos mokesčio apmokėjimo galite kreiptis į Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrą (MITA).2017-10-30Jūsų elektroninio pašto adresas:
Pasirinkite temą:
     Data: 2018-08-19, 18:26:48